Wykorzystaj swój potencjał

17 lipca 2023

ZAPAMIĘTAJ❗ Współpraca u biegaczy na treningu bądź zawodach to bardzo kluczowy aspekt w poprawianiu swoich wyników.


✅Trenujemy stosunkowo jak najmniejszym kosztem, aby poprawiać osiągi


Podczas sesji treningowych wykonywanych na stadionie lekkoatletycznym z bieżnią tartanową wykonujemy trening jakościowy, który zależnie od momentu przygotowań jest wymagający i cięższy dla "głowy" niż wybieganie lub ewentualnie jakaś siła biegowa w lesie. Wniosek jest taki, że tego typu treningi najlepiej wykonywać w grupie, ponieważ możemy efektywnij wykorzystać daną sesję treningową biegnąc za kimś i łapać luz na wyższych predkościach oraz utrzymywać prawidłową technikę ze względu na zminimalizowany wiatr.


✅Startujemy na zawodach po to, aby sprawdzić co zostało wytrenowane lub zawalczyć o rekord życiowy.


Bardzo fajnym udogodnieniem w szczególności na większych imprezach są pacemakerzy, który biegną danym tempem na wyznaczony czas. Myślę, że warto skorzystać z ich pomocy, ale przed startem warto spytać jakim sposobem ma zamiar biec taki pacemaker (równo czy delikatnie szybciej w drugiej części itp.). Współpraca z pacemakerem może okazać się oczywiście kompletną klapą, bo podam na przykładzie mojego zawodnika, który w pewnej miejscowości pobiegł za pacemakerem na złamanie 40 min, który zaczął 1 km po 3:50... Bez komentarza to pozostawię. Warto znaleźć jakąś bratnią duszę do towarzystwa w próbie łamania rekordu życiowego i umiejętnie wypracować swoją nową życiówkę. Zawsze zawodnikom podaję wytyczne na start (po ile mają rozpocząć i jak się ma zmieniać ich tempo w trakcie biegu).


Wykorzystaj swój potencjał i rozpocznij treningi pod moim okiem 😉

marcinwitkowski1985@gmail.com - Tu zapytasz o współpracę


#bieganie #treningibiegania #bieganiejestfajne

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram