Czym jest trening biegania?

31 maja 2023

Czym jest trening biegania?

Trenowanie sportu jakim jest bieganie polega na dokonywaniu fizjologicznym zmian w organizmie. Takimi zmianami jest m.in adaptacja do dużego wysiłku fizycznego trwającego w określonym czasie. Nie da się trenować pod wszystki dystansie na raz, należy obrać pewną ścieżkę i dostosować do tego zamierzone cele. Zawsze proszę moich podopiecznych, aby mówili mi o swoich planach startowych przed rozpoczęciem sezonu. To naprawdę ułatwia nam współpracę, ponieważ mogę odpowiednio nastawić trening względem danych dystansów jakie mamy zamiar pokonywać na zawodach.

Trening biegania nie może być przede wszystkim nudny, tylko musi być urozmaicony. Czasami jest tak, że trzeba "odklepać" kilometry i koniec, jeśli myślimy o np. maratonie, lecz gdy zaczyna nas to po prostu wypalać zawsze trzeba odpowiednio reagować, bo zmuszanie się na siłę to droga donikąd. Ale z drugiej strony nie należy odpuszczać w szczytowym momencie, taka jest tendencja w obecnych czasach niestety. Pójście na łatwizne, jeśli marzymy o wysokich wynikach nie wchodzi w grę.

Moi drodzy. Silna głowa i zdrowy rozsądek to połączenie, którego Wam życzę. Wykorzystujcie mądrze swój potencjał i cieszcie się bieganiem w słoneczne dni.

Z pasji dla pasjonatów biegania

Marcin Witkowski

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram