Ciekawa budowa owoców i warzyw - ich zastosowanie w diecie

26 stycznia 2024


Każdy sportowiec musi mieć siłę i zdrowie do trenowania, a do tego musi być odpowiednia dieta. Jak jest dieta to możemy śmiało trenować, a jak nie ma zdrowia to ciężko o dobre trenowanie. Zdrowie to prawidłowy stan organizmu pod względem psychicznym oraz fizycznym. Czy jesteśmy zdrowi psychicznie też zależy m.in od diety.

Uczą tego już w podstawówce (chodzi o formę), a w dorosłym życiu zapominamy, jak owoce oraz warzywa mogą być podobne do ludzkich części ciała. A de facto odpowiadają to w bardzo idealny sposób.MARCHEWKA - bardzo dobrze działa na wzrok - przekrój marchewki przypomina oko.

TRUSKAWKI - bardzo dobrze działa na mocne zęby - przekrój truskawski przypomina ząb z korzeniem.

POMIDOR - Wspomaga dobre działanie mięśnie, potas ma wiele zadań, bez potasu mięśnie nie mogą ruszyć. Pomidor ma dużo potasu, lecz nadmiar potasu może obciążyć serce - przekrój pomidora przypomina serce

IMBIR - ma działanie przeciwzapalne - przypomina ludzki żołądek.

ORZECH WŁOSKI - dzięki zawartości kwasów tłuszczowych omega 3, omega 6 i omega 9 wspomaga działanie mozgu - przypomina mózg.

FASOLA - bardzo dobrze działa na pracę nerek - z budowy przypomina nerkę.

WINOGRONO - przeciwdziała chorobom nowotworowym płuc (świeże) - budową przypomina pęcherzyki płucne.

ŁODYGI SELERA - swoją budową przypominają kości, wzmacnia kości.

KIŚĆ BANANÓW - przypomina ludzką dłoń, a w bananach jest dużo substancji, które wspomagają pracę stawów, wiązadeł i ściegien.

Natura dała nam wiele dobroci, tylko trzeba z nich korzystać, bo moda na jedzenie przetworzonych rzeczy rozprzestrzenia się coraz bardziej, a wygodnictwo góruje. Starajcie się zdrowo odżywiać, aby bieganie sprawiało jeszcze większą frajdę.

Współpraca/plany treningowe: marcinwitkowski1985@gmail.com

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram