Biegaczu! Pamiętaj o swoim zdrowiu

7 października 2023

Często zapominamy o najważniejszych elementach układanki w treningu biegowym.

Kto tak nie robi, niech pierwszy rzuci kamieniem!

Rozwijanie się jako sportowiec wymaga dużej samodyscypliny oraz konsekwencji. Istnieje zasada, im dłużej trenujemy tym jeszcze bardziej należy zawracać uwagę na samodyscyplinę, bo przychodzą pokusy, które bardzo potrafią zniszczyć formę w najmniej odpowiednim momencie. Nie mówię, aby żyć bieganiem, ale należy kontrolować pokusy. Aby trening szedł w parze ze zdrowiem należy wykonywać odpowiednie ruchy biorąc pod uwagę dany okres treningowy. Chodzi mi oczywiście o treningu uzpełniające, które zaniedbuje większość biegaczy. Dany zawodnik może mieć bardzo dobrze ułożony plan treningowy, podzielony na mezocykle, na okresy startowe, ale nic nie zastąpi dbania o swoje zdrowie, czyli wykonywanie podstawowego rozciągania. W biegowym świecie tak mało mówi się o tym, że rozciąganie, ćwiczenia uzupełniające to podstawa, aby w zdrowiu przez długie lata trenować. Ja nie ukrywam, że teraz bieganie stało się dla mnie w pewnym sensie odskocznią i nie robię tego na takim poziomie jak kiedyś, ale rozciąganie, rolowanie i ćwiczenia uzupełniające to nadal codzienność w moich nawykach treningowych, które pozwalają mi zdrowiu biegać przez długie lata.

Moi drodzy, proszę Was, abyście czasami zrobili kilometr, dwa mniej, a poświecili ten czas na rozciąganie i rolowanie po treningu.

Współpraca/plany treningowe: marcinwitkowski1985@gmail.com

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram