Racjonalne podejście do trenowania, czyli jak przestać tracić czas na mało potrzebne rzeczy

16 sierpnia 2023

Trenowanie jakiegokolwiek sportu jest czasochłonne i wymaga bardzo dobrej organizacji, ponieważ wyczynowi amatorzy oprócz trenowania mają życie prywatne, rodzine, pracę i dużo innych zajęć, które są wyższym priotytetem. Niestety zauważyłem u bardzo wielu moich zawodników i ludzi dookoła, że większym priorytetem są rzeczy około biegowe niż samo bieganie i trenowanie biegania. Każdy chce się rozwijać i poprawiać swoje wyniki, ale mało kto chce wkładać w to pracę. Każdy chce stanać na lini startu i mieć zawsze życiową formę, niestety tak się nie da.

W obecnych czasach mamy fantastyczne źródło wiedzy - internet. Możemy zrobić w nim zrobić zakupy bez wychodzenia z domu, nakupić tyle pierdół ile nam się zamarzy, ale po co? Często marnujemy czas na szukanie odpowiednich skarpetek czy nawet gaci do biegania. Błagam... Skarpetki mają nie obcierać i być wygodne, tak samo jak majtki. Nie trzeba szukać "specjalnych do biegania" lepiej poświęcić ten czas na trening lub trening ogólnorozwojowy, który da nam dużo więcej. I tak każdy z czasem stwierdza, że te wszystkie gadżety są małe ważne. Ja rozumiem, każdy chce ładnie wyglądać i czymś się wyróżniać, to jest ogólnie spoko. Można poświęcić czasami chwilkę na poszukanie nowych modeli butów, czy porządnej koszulki do biegania, ale jak ktoś robi to dzień w dzień na końcu przestaje myśleć o treningu i skupa się na innych mniej ważnych rzeczach.

Moi drodzy. Wykonanie treningu to podstawa, mam nadzieję, że jest to dla Was priorytetem.
Nie ufajcie wszystkiemu co przeczytacie w internecie, każdy produkt będzie opisany, że jest super, ale czy na pewno każdemu potrzebny?

Współpraca/plany treningowe: marcinwitkowski1985@gmail.com

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram