Nigdy nie wyczerpuj baterii do zera

16 września 2023

W życiu bardzo ważny jest zdrowy balans pomiędzy pracą, pomiędzy życiem rodzinnym jak i chwilami relaksu tylko i wyłącznie dla siebie. Każdy w inny sposób ładuje baterie. Jeden będzie odpoczywał jak wyjedzie z domu na zakupy i wyda trochę pieniążków na ciuchy bądź coś dla innego do założenia. A jeden potrzebuje wyjścia do lasu, aby nałykać się świeżego powietrza pośród śpiewu ptaków i szelestu liści pod stopami.

Każdy jest inny, ale każdy tak samo potrzebuje wypoczynku i zdrowego balansu. Zbyt ambitni są zdolni do bardzo dużych rzeczy, ale szybko się sami zajeżdzają, bo zadają sobie zbyt duże obciążenia. Ludzie, którzy mają zdrowszze ambicje są przeważnie bardzo cierpliwi i stanowczy w tym co robią co przekłada się na długofalowe efektywniejsze uzyskiwanie wyników.

Tak naprawdę odpoczynek to sztuka odpuszczania. Wiesz o co mam na myśli? Jeśli nie to wytłumaczę. Chodzi o to, że gdy w pracy był mega ciężki dzień, jesteś bardzo zmęczony/a a w domu syf i gimela, trening do zrobienia i jeszcze wiele innych spraw na dziś, to najlepszym rozwiązaniem jest ustalenie priorytetów danego dnia. Posprzątanie domu w taki sposób, aby był w stanie używalności, ogarnięcie najważniejszych spraw i wykonanie treningu, jeśli jesteśmy fizycznie w stanie go zrobić tak, aby był efektywny.

Wiem, że łatwo się pisze, ale to właśnie ta sztuka jest rozwiązaniem wielu problemów, jakie sobie sami stwarzamy, bo na koniec dnia należy się chwila oddechu i odpoczynku każdemu 🙂

Moi drodzy, życzę Wam abyście nigdy nie wyczerpywali baterii do zera 🙂

Współpraca/plany treningowe: marcinwitkowski1985@gmail.com

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram