4 rzeczy, które biegacz powinien mieć w swoim domu

15 kwietnia 2023

Ludzkość polubiła gromadzenie sprzetów z promocji, a może się przyda... Jesteśmy w stanie wydać pieniądze na kompletnie bzdurne rzeczy, które są używane raz lub dwa razy w roku. Tak jak opiekacz do chleba, który może leżeć w szafie pół roku, a jak nam się przypomni, że go mamy to chleb pieczemy codziennie przez dwa tygodnie haha.

Biegacz powinien dbać o regenerację i luzować zbite; poprzykurczane miejsca swojego ciała w szczególności w dni wolne od treningu. Potrafimy wydać na zegarek kilka tysięcy złoty zapominając o kilku niezbędnych "narzędziach", które należy używać. Niektóre głównie w okresie zimowym, a niektóre praktycznie przez cały rok mniej lub bardziej.

4 rzeczy niezbędne w domu każdego biegacza

ROLLER / WAŁEK DO MASAŻU

Przyrząd w kształcie walca przeznaczony do wykonywania masażu po treningu biegowym lub przed. Przed - w celu rozluźnienia napięć i mięśni oraz po - dla lepszej regeneracji i również rozluźnieniu napięć mięśniowych.

Gumy oporowe

Występują w różnych długościach. Używamy je do różnych ćwiczeń w celu wzmocnienia konkretnej grupy mięśni. Dla danej czynności ruchowej podczas biegu np. mięśni dwugłowych lub pośladkowych odpowiednimi ćwiczeniami. Polecić mogę ćwiczenie tzw. "nożyce" - do tego ćwiczenia używamy niebieskiej gumy ze zdjęcia.

Piłka lekarska

Piłki lekarskie wśród biegaczy stosowane są do ćwiczeń ogólnorozwojowych, które głównie wzmacniają mięśnie brzucha oraz tułów. Występują po 1 kg, 2 kg, 3 kg, 5 kg i 10 kg.

Piłka do masażu

Ma zastosowanie m.in do masażu stóp oraz wielu innych części ciała. Jest bardzo uniwersalna. Można się nią masować o podłogę albo i nawet o ścianę zależnie, która grupę mięśni chcemy masować.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram